Semaver Fiyatları

Semaver fiyatları , çay demlemek veya demli çayı açmak için gereken suyun kaynatılması için kullanılan kaplara denir. Semaverler genelde odun veya kömür ile yakılmaktadır. Ne kadar odun veya kömür yardımı ile yanan semaverlerin günümüzde elektrik ile çalışanları da bulunmaktadır. Semaverler, bakır, tunç, pirinç, krom ve saçlar malzemeden yapılmaktadır.

Semaver, Ne kadar Türk adetlerinden gibi görünse de aslında semaver Rusya’ya ve Orta Asya ülkelerinde yaşayan insanların evlerinde genelde nostaljik olarak bulunan metal kaplardır.

5 Litreli odunlu çay semaver fiyatı, 140-150 tl civarındadır. Krom kaplama tek demlikli 3,5 litreli çay semaveri 100-110 tl civarındadır. Odunlu, kömürlü çift musluklu, 3,5 litreli çay semaveri 115-150 tl civarındadır.

Semaver firmaya göre değişmektedir. Semaver alacak kişilerin, semaver fiyatlarını iyice analiz ettikten sonra en uygun semaveri satın almalıdır.

Semaver Fiyatları Nedir?

Semaverlerin al tarafında odun veya kömürleri yakabilecek ızgaralı bölümleri bulunmaktadır. Izgaralı bölümden itibaren yukarıya doğru uzanan silindirik bacası bulunmaktadır. Üst bölgesinde suyu veya çayı kaynatmak için bulunan derince kazanı bulunmaktadır. Kazanın üst kapağını kapatıldığında kullanıcıların isteğine bağlı olarak demlik çaydanlığın kaynaması için bulanan kısım bulunmaktadır.

Çay Kazanı

Semaver Ne için Kullanılır?

Semaver, genel anlamda çay veya demli çayları açmak için kaynatılması için kullanılır. Semaverde kaynatılan su veya çay kömür kokusu ile karıştığından birçok insana keyif vermektedir. Semaverlerin kazanları genelde büyük olduğundan toplu yerlerde daha hızlı çay servisi yapmak içinde kullanılmaktadır.

Semaver Nerelerde kullanılır?

Semaver genelde yaz aylarında piknik alanlarında daha sık görülmektedir. Hatta bazı piknikçiler her seferinde semaver gördüklerinde “bir tane de ben alacam” dese de almadan yaz ayı bitmektedir. Sadece piknik alanlarında değil açık alanlarda, müstakil evlerin bahçesinde veya apartman uygun ise evlerin balkonlarında semaver keyfi yapılmaktadır.

Semaveri Kullanma Mevsimi Var Mı?

Semaver kullanımın mevsimi yoktur. Çünkü her mevsimde ister -30 derece olsun ister 40 derece olsun çayı seven insanlar olduğu sürece her türkü kullanılmaktadır. Semaver, insanlara göre çay içme keyfidir. Tabi ki kömür kokusu sindiğinden birçok insan da semaver de çayı sevmemektedir.

Yaz ayı yeni yeni girerken piknikçiler veya keyifçiler ortaya yeni çıkmaya başlamaktadır. O insanlar şimdiden semaverlerini yenilemek veya ilk defa semaver almak isteyenler için semaver fiyatları araştırılmaktadır.

Semaver fiyatları, genelde litresine, malzeme türüne, büyüklüğüne ve kullanım kolaylıklarına göre değişmektedir. Semaver fiyatları, her insanın kendi kesesine göre bulabilmektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Semaver

Çay Kazanı Nedir?
Çay Kazanı Kireci Nasıl Temizlenir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close My Cart
Close Wishlist
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Categories